پارچه بلژیک انتقال ایرانی بازیکن فوتبال

پارچه: بلژیک انتقال ایرانی بازیکن فوتبال بازیکنان رامین رضاییان اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار بین الملل رقابت با چین و روسیه به جای مقابله با تروریسم ، ماتیس از استراتژی تازه نظامی آمریکا رونمایی کرد

وزیر دفاع آمریکا با اشاره به اینکه برتری نظامی آمریکا در حال نابود شدن هست، اعلام کرد، در استراتژی تازه نظامی مسابقه با قدرت‌های بزرگ به جای مقابله با تروریسم م

رقابت با چین و روسیه به جای مقابله با تروریسم ، ماتیس از استراتژی تازه نظامی آمریکا رونمایی کرد

ماتیس از استراتژی تازه نظامی آمریکا رونمایی کرد/رقابت با چین و روسیه به جای مقابله با تروریسم

عبارات مهم : روسیه

وزیر دفاع آمریکا با اشاره به اینکه برتری نظامی آمریکا در حال نابود شدن هست، اعلام کرد، در استراتژی تازه نظامی مسابقه با قدرت های بزرگ به جای مقابله با تروریسم محور توجه آمریکا خواهد بود.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری ای.بی.سی، جهت بیش از دو دهه است که تمرکز نظامی آمریکا به مقابله با تروریسم و کمپین مقابله با شبه نظامیان در افغانستان، سوریه و عراق معطوف است.

رقابت با چین و روسیه به جای مقابله با تروریسم ، ماتیس از استراتژی تازه نظامی آمریکا رونمایی کرد

جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا با اشاره به کارها دولت این کشور در مقابله با تروریسم در دو دهه گذشته و دستاوردهای موجود، از استراتژی نوین ایالات متحده پرده برداشت ولی هشدار داد که تمامی جنبه های رقابتی در امر مقابله با تروریسم در حال محو شدن هستند.

وی همچنین گفت، تشکیل نیرویی که بتواند قدرت های نظامی ایجاد شده است و در حال ظهور در پکن و مسکو و دشمن های آمریکا چون کره شمالی و کشور عزیزمان ایران را بازدارد، نیازمند سرمایه گذاری زیاد جهت ایجاد ارتشی بسیار کشنده تر، سریع و آماده جهت حمله است.

وزیر دفاع آمریکا با اشاره به اینکه برتری نظامی آمریکا در حال نابود شدن هست، اعلام کرد، در استراتژی تازه نظامی مسابقه با قدرت‌های بزرگ به جای مقابله با تروریسم م

وزیر دفاع آمریکا در ادامه صحبت هایش گفت: ما با زیاد کردن تهدیدهایی از جانب “قدرت های تجددگرا” چون چین و روسیه روبرو هستیم که به دنبال ایجاد جهانی براساس روش های خودکامه و مستبد خود هستند. مسابقه با این دشمن های برتری ارتش آمریکا را در سطح جهانی ترساندن کرده هست. ما به کمپین خود علیه تروریسم ادامه می دهیم ولی مسابقه با قدرت های بزرگ هم اکنون تمرکز مهم امنیت ملی آمریکاست.

ژنرال ماتیس راجع به چین هم گفت که این کشور تهدیدی بزرگ جهت منافع آمریکا به حساب می آید. او خاطرنشان کرد که چین با به کارگیری “اقتصاد غارتگرانه” همسایگانش را مورد ارعاب قرار می دهد.

به گفته ماتیس این کشور در دریای جنوبی چین با بسیاری از کشورهای آسیایی اختلافات ارضی دارد و سیاست نظامی گیری در پیش گرفته است.

رقابت با چین و روسیه به جای مقابله با تروریسم ، ماتیس از استراتژی تازه نظامی آمریکا رونمایی کرد

وی ادامه داد: داعش به صورت فیزیکی در عراق و سوریه شکست خورده ولی القاعده و سایر افراط گرایان هنوز تهدیدی علیه دنیا محسوب می شوند.

وزیر دفاع آمریکا بار دیگر بر این مساله تاکید کرد که آمریکا باید از نزدیک با متحدان و شرکایش همکاری کند و ادامه داد که آمریکا و متحدانش با یکدیگر قدرتمند هستند.

وزیر دفاع آمریکا با اشاره به اینکه برتری نظامی آمریکا در حال نابود شدن هست، اعلام کرد، در استراتژی تازه نظامی مسابقه با قدرت‌های بزرگ به جای مقابله با تروریسم م

برتری نظامی آمریکا در حال نابود شدن است

وی اشاره کرد، برتری نظامی آمریکا در هوا، زمین، دریا، فضا و اینترنت در حال نابود شدن است و آمریکا با تهدیدات مختلفی نظیر چین و روسیه روبه رو است.

ماتیس ادامه داد، واشنگتن قصد دارد در زمینه های دفاع هسته ای، فضایی و موشکی سرمایه گذاری کند و این استراتژی اولویت را به آمادگی جهت جنگ می دهد.

رقابت با چین و روسیه به جای مقابله با تروریسم ، ماتیس از استراتژی تازه نظامی آمریکا رونمایی کرد

وی تاکید کرد، کشورش همچنین ائتلاف های متعارف را با ایجاد همکاری های تازه با دیگر کشورها تقویت خواهد بخشید.

جیمز ماتیس با اشاره به استراتژی تازه نظامی آمریکا متعهد شد: ما کارها مدیریتی از‌بین‌برده‌شده و از رده خارج شده است و زیرساخت های فرسوده را از میان بر می داریم و در عین حال، به دنبال یکپارچه سازی بینش و درک از نوآوری های تجاری هستیم. پنتاگون به دنبال خرید کالاها، خدمات و استفاده از ارتباطات راحت هست. وزارت دفاع آمریکا به دنبال کم کردن تعداد کارمندان، کاستن یا از بین بردن سیستم های تکراری با نشانه پیگیری به اموری چون حمل و نقل، سلامت یا تامین مالی است تا دیگر فروش املاک و زیرساخت های نظامی جهت تامین هزینه ها مورد نیاز نباشد.

براساس نسخه غیرمحرمانه ۱۱ صفحه ای استراتژی تازه نظامی آمریکا، عنوان مهم در این استراتژی جهت آمریکا به دست آوردن مجدد حس مسابقه با چین و روسیه است.

این نسخه ۱۱ صفحه ای بازتاب نگرانی های دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا راجع به کارها چین در دریای چین جنوبی، فعالیت هایش در بسط نفوذ سیاسی، اقتصادی و کمپین سیستماتیک پکن در حملات سایبری و دزدی داده ها از آژانس های دولتی و کمپانی های بخش شخصی آمریکاست.

این استراتژی تازه همچنین به نگرانی های گسترده آمریکا راجع به روسیه می پردازد که از اشغال شبه جزیره کریمه اوکراین در ۲۰۱۴ تا دخالت در جنگ داخلی سوریه و ادعای دخالت مسکو در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا را مشمول بر می شود.

دورنمای این استراتژی بر حفظ توازن مورد قبول قدرت در منطقه هند-آرام، اروپا، خاورمیانه و همچنین در آفریقا اشاره دارد.

در استراتژی تازه نظامی آمریکا که نخستین بار از ۲۰۰۸ محسوب می شود، آمده است: مسابقه استراتژیک نه تروریسم هم اکنون اولویت مهم امنیت ملی آمریکاست.

در این استراتژی، آمده است: جهت چندین دهه، ایالات متحده از برتری بلامنازع خود در هر حوزه عملیاتی بهره مندی کامل را برده هست. ما نیروهای خود را در هر وقت و هر مکانی که می خواستیم، مستقر کردیم و هر طور که خواستیم، دست به عملیات زدیم. امروز این نفوذ و تسلط رو به افول است.

در استراتژی تازه نظامی آمریکا مدرن کردن زرادخانه اتمی نیروهای استراتژیک آمریکا و همچنین سیستم های سایبری و دفاع موشکی این کشور آمده است.

کولبی، معاون وزیر دفاع آمریکا که در امور استراتژیک پنتاگون فعال است هم تاکید می کند که استراتژی تازه جهت جلوگیری از تحلیل رفتن برتری نظامی ایالات متحده طراحی شده است است.

او خاطرنشان می کند که روسیه و چین سال هاست که جهت توسعه ظرفیت و توان نظامی خود فعالیت کرده اند تا در مسابقه تسلیحاتی از آمریکا جلو بزنند.

کولبی تصریح می کند که استراتژی دفاعی پنتاگون جهت مقابله و رویارویی با روسیه و چین تنظیم نشده ولی به گفته او باید این واقعیت را پذیرفت که مسابقه تسلیحاتی با چین و روسیه زیاد کردن پیدا کرده هست.

لزوم زیاد کردن بودجه دفاعی کشورهای ناتو

در استراتژی دفاعی پنتاگون راجع به افزیش بودجه نظامی متحدان این کشور هم صحبت می شود. ترامپ بارها از کشورهای هم پیمان خود در ناتو خواسته است که دو درصد از درآمد ناخالص داخلی خود را به بودجه دفاعی تخصیص داده شده است دهند.

جمیس ماتیس هم در این ارتباط گفت که آمریکا از کشورهای اروپایی و هم پیمان خود انتظار دارد که به تعهدات خود در امور دفاعی و مدرنیزه کردن (ارتش خود) عمل کنند. به گفته وزیر دفاع آمریکا این امر باعث تقویت ناتو خواهد شد.

واژه های کلیدی: روسیه | مقابله | آمریکا | مسابقه | تروریسم | استراتژی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs